Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Волині до органів ДПС надійшло майже півтори тисячі запитів про надання індивідуальних податкових консультацій

опубліковано 20 листопада 2019 о 09:02

До територіальних органів ДПС у Волинські області надійшло понад 1470 запитів про надання індивідуальних податкових консультацій,-інформує управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Волинській області.

Враховуючи той факт, що кількість запитувачів податкових консультацій зросла на 8 відсотків, в ГУ ДПС у Волинській області констатують: платники податків вважають досить дієвим способом реалізації своїх прав можливість скористатися правом на індивідуальну податкову консультацію.

Практика переконує, що частіше за індивідуальними консультаціями щодо застосування норм податкового законодавства до податківців звертаються представники підприємництва.

Але й громадяни, при потребі, можуть отримати індивідуальну податкову консультацію з питань, що стосуються особливості сплати податків фізичними особами.

Податковий кодекс України визначає, що податкова консультація – це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Відповідно до статті 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Наразі отримання індивідуальної податкової консультації платником податків є одним із найефективніших способів упередження вчинення податкових правопорушень та має на меті роз’яснити платнику податків офіційне розуміння Державною податковою службою змісту певної правової норми податкового законодавства для правильного практичного застосування ним норм права та для усунення сумнівів у розумінні тієї чи іншої норми закону і як наслідок неправильне застосування таких норм.

Нагадаємо, що безоплатна правова допомога в територіальних органах ДПС  у Волинській області гарантована кожному платнику податків. А щоб отримати кваліфіковану допомогу – консультацію чи роз’яснення щодо особливостей застосування норм податкового законодавства, можна скористатися «гарячими лініями», що працюватимуть 26 листопада, 3 та 10 грудня 2019 року з 14.00 до 15.00.

У цей час начальник управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Волинській області Юлія Стельмащук за номером телефону (0332) 777-126 спілкуватиметься з громадянами з питань, що виникають у них під час виконання податкових зобов’язань та застосування вимог податкового законодавства.

Довідково: з метою підвищення рівня обізнаності громадян з їх правами та обов’язкам в Україні щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень права. Окрім більш активного інформування платників податків про гарантії дотримання прав і свобод, громадянам пропонуються безоплатні правові консультації.

Довідково:  відповідно до Указу Президента України в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права. Саме 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Загальну декларацію прав людини.

 

Сектор комунікацій Головного управління

ДПС у Волинській області