Головне управління ДПС
у Волинській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Волині понад 287 тисяч громадян – землевласники та землекористувачі

опубліковано 25 червня 2021 о 08:33

На Волині  зареєстровано 287 255 громадян власників землі та землекористувачів. Їм сформовано 315 312 податкових повідомлень - рішень про нараховану суму земельного податку. Проти минулого року нарахування земельного податку зросли на 16,1 відсотка. Очікується, що волиняни сплатять 61,3 мільйона гривень земельного податку.

Про це на засіданні Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Волинській області повідомила начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області Руслана Дейнега.

«Наразі в області надходження плати за землю з фізичних осіб склали 15,8 мільйона гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 2,7 мільйона гривень або 16,9 відсотка.  Додаткові надходження в поточному році забезпечено завдяки розширенню кола платників за рахунок виявлення нових необлікованих землевласників, орендарів, зміни ставки земельного податку для сільськогосподарських угідь,  залучення до оподаткування громадян, які користуються землями за межами населених  пунктів та земельними паями», - розповіла Руслана Дейнега.

Посадовець наголосила, що кожен землевласник має право  звернутися з письмовою заявою до податкової інспекції за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку, права на користування пільгою, розміру ставки земельного податку чи нарахованої суми плати за землю.

«Якщо виникли розбіжності, на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема на право власності, користування пільгою, протягом десяти робочих днів податкова служба здійснює перерахунок суми податку і надсилає нове податкове повідомлення-рішення. Нараховану суму земельного податку громадяни зобов’язані сплатити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення», - підкреслила Руслана Дейнега.

Щодо орендарів - фізичних осіб, які систематично не сплачують нараховані суми плати за землю, то податківці надсилають листи розпорядникам земель про припинення прав оренди землі боржниками у судовому порядку, а також інформують територіальні громади про громадян -  боржників земельного податку.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області