Територіальні органи ДПС
у Волинській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Громадам варто посилити контроль за використанням земельних ділянок, - Головне управління ДПС у Волинській області

12.12.2019

Оскільки плата за землю залишається бюджетоутворюючою, то варто  посилити контроль за використанням земельних ділянок у кожній територіальній громаді, -  рекомендують в  Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«Протягом року в процесі адміністрування земельного податку та орендної плати за землю ми визначили коло суб’єктів господарювання, які користуються земельними ділянками та декларують податкові зобов’язання без правовстановлюючих документів на землю. Така ситуація викликана тим, що договори оренди землі вчасно не поновлюються, також мають місце факти використання землі без правовстановлюючих документів. Про ризики  та можливості для виправлення ситуації фахівці ДПС поінформували майже 250 місцевих рад окремими листами. Ми просимо представників місцевого самоврядування вчасно ініціювати процес виготовлення документації, переукладати договорів оренди з тим, щоб процес наповнення бюджетів громад був максимально прогнозованим», - наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк.       

Посадовець підкреслив, що завдяки скоординованим зусиллям усіх сторін – керівників громад, фахівців  податкової служби та представників виконавчої влади, місцеві бюджети Волині цього року отримали на чверть більше плати за землю. 

«Сьогодні понад 400 мільйонів гривень у місцевих бюджетах області – це сплачений земельний податок  та орендна плата за землю у січні-листопаді 2019 року. Більшість юридичних та фізичних осіб  виконують свої зобов’язання з плати за землю своєчасно. Водночас фахівці ДПС забезпечують якісне адміністрування та належне опрацювання інформації від органів влади про потенційні джерела надходжень. Практика переконує, що лише спільні зусилля та своєчасне вирішення проблемних питань дозоляють залучати до бюджету необхідні надходження», - підсумував  в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк.


Сектор комунікацій Головного управління

ДПС у Волинській області