Упродовж січня-лютого 2021 року до місцевих бюджетів на Волині сплачено 18,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Нині показники сплати податку на нерухомість в області – майже на рівні показників минулого року.
Щоб максимально залучити кошти від оподаткування нерухомого майна, в Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують кожній громаді врахувати, що надання в оренду чи лізинг з комерційною метою нерухомості виробничого, сільськогосподарського чи соціального призначення господарюючими суб’єктами передбачає оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
«Економічні умови через пандемію COVID-19 вимагають від органів місцевої влади надзвичайної уваги та контролю за кожним з потенційних джерел надходжень. Якщо у громаді відсутні рішення щодо ставок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки чи певних типів об’єктів нерухомості, або ж ставки податку на нерухомість занижені, бюджетних втрат не уникнути. Просимо всіх керівників громад проаналізувати чинні рішення щодо майнових податків та, у разі потреби, внести необхідні зміни», - наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.
Нагадаємо, що будівлі і споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, не підлягають оподаткуванню податком на нерухоме майно на підставі підпункту 266.2.2 статті 266 Податкового кодексу України. Аналогічна норма діє щодо будівель промисловості, зокрема у разі використання корпусів, цехів та складських приміщень у виробничій діяльності.
Довідково: залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів нерухомості ставки податку встановлюються територіальними громадами у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Пресслужба Головного управління
ДПС у Волинській області