В умовах воєнного стану волинські працедавці докладають усіх зусиль для збереження робочих місць. Про це свідчить стабільна сплата більшістю з них єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.
Зокрема, станом на 21.03.2022 року на соціальні потреби роботодавці області сплатили 279 мільйонів гривень єдиного внеску.
Тож , у податковій службі Волині висловлюють щиру подяку представникам бізнесу, які дотримуються вимог закону, дбають про своїх найманих осіб і фінансово підтримують спроможність держави виконувати соціальні зобов’язання перед громадянами.
Якщо фінансовий стан підприємства дозволяє належну оплата праці найманих осіб, то кожен працедавець зобов’язаний виконувати вимоги закону, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
Водночас у податковій службі інформують, що з 1 березня поточного року до припинення воєнного стану та ще 12 місяців потому фізичні особи- підприємці, особи, котрі здійснюють незалежну професійну діяльність і члени фермерських господарств мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.
Фізичним особам - підприємцям 2-3 груп спрощеної системи оподаткування також дозволяється не сплачувати єдиний внесок за мобілізованих осіб. Суми єдиного внеску за мобілізованих осіб до соціальних фондів буде сплачено з державного бюджету.
Нагадаємо, що саме страховий стаж, тобто нараховані і сплачені до бюджету податковим агентом-роботодавцем суми єдиного внеску, безпосередньо впливає на суму соціальної допомоги від держави у разі настання страхового випадку та пенсійних виплат.
Сектор інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Волинській області