За підсумками першого кварталу 2022 року волинські працедавці сплатили 1 мільярд 517 мільйонів гривень єдиного внеску. Сума перерахованого єдиного внеску місцевими працедавцями в області на 19,2 відсотка перевищує аналогічні показники торік.
Зокрема, березневий внесок страхувальників на соціальні потреби склав 559,2 мільйона гривень єдиного внеску. А це на 22,9 відсотка більше, ніж у березні торік.
Позитивна динаміка сплати єдиного внеску якнайкраще ілюструє позицію волинського бізнесу в питаннях дотримання соціальних гарантій найманим особам, а також переконує у винятковій відповідальності волинських працедавців у період воєнного стану, - констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
Тож, у податковій службі Волині висловлюють щиру подяку представникам бізнесу, які дотримуються вимог закону, дбають про своїх найманих осіб і фінансово підтримують спроможність держави виконувати соціальні зобов’язання перед громадянами.
Водночас у податковій службі наголошують: якщо фінансовий стан підприємства дозволяє належну оплата праці найманих осіб, то кожен працедавець зобов’язаний виконувати вимоги закону.
Нагадаємо, що з 1 березня поточного року до припинення воєнного стану та ще 12 місяців потому фізичні особи-підприємці, особи, котрі здійснюють незалежну професійну діяльність і члени фермерських господарств мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.
Фізичним особам - підприємцям 2-3 груп спрощеної системи оподаткування також дозволяється не сплачувати єдиний внесок за мобілізованих осіб. Суми єдиного внеску за мобілізованих осіб до соціальних фондів буде сплачено з державного бюджету.
Довідково: саме страховий стаж, тобто нараховані і сплачені до бюджету податковим агентом-роботодавцем суми єдиного внеску, безпосередньо впливає на суму соціальної допомоги від держави у разі настання страхового випадку та пенсійних виплат.
Сектор інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Волинській області