Чергова тематична зустріч податківців з платниками податків у Луцькому міському центрі зайнятості була присвячена особливостям започаткування власної справи у період воєнного стану.
Про застосування норм податкового законодавства при реєстрації бізнес-діяльності та терміни звітування перед ДПС з майбутніми підприємцями спілкувалася завідувачка сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.
«Традиційна універсальна порада податкової служби кожному, хто вирішив здійснювати підприємницьку діяльність – бути уважним у питаннях звітування та сплати податкових зобов’язань. Строки звітування та виконання податкових зобов’язань залежать від обраної вами системи оподаткування. Усі моменти, пов’язані зі сплатою податків, викладені у Податковому кодексі України. Тому підприємцям-початківцям варто ознайомитися з положеннями цього закону та намагатися суворо дотримуватися його вимог», - підкреслила Олена Нікотіна.
Посадовиця запевнила, що якісну консультаційну допомогу щодо подання звітності та сплати податків завжди можна отримати у Центрі обслуговування платників. А щоб максимально спростити процес звітування та виконання податкових зобов’язань варто стати активним користувачем електронних сервісів ДПС.
«Можливості дистанційного спілкування з податковою службою через Електронний кабінет мають чимало переваг. Насамперед, онлайн-взаємодія не відволікає підприємців від основної діяльності для того, щоб навідатися до державної податкової інспекції. Чимало адміністративних послуг також можна отримати за запитом через Електронний кабінет», - наголосила Олена Нікотіна.
Довідково: щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків з персонального комп’ютера чи гаджета.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області