У період подання річної звітності державні податкові інспекції повинні забезпечити якісний сервіс та консультаційну допомогу кожному платнику податків.
На цьому під час онлайн - спілкування з керівниками Центрів обслуговування платників наголосила в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Волинській області Оксана Левчук.
«Декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у фінансову підтримку держави, забезпечення її обороноздатності. Тому річна звітна кампанія, зокрема подання декларації про майновий стан і доходи громадянами, вимагають нашої особливої уваги. Враховуючи велику кількість підприємців і громадян, які у цей час звертатимуться до податкових інспекцій, керівникам ДПІ варто спланувати роботу так, щоб приділяти належну увагу кожному платнику. За потреби – надати практичну допомогу для електронного подання звітності», - наголосила Оксана Левчук.
Про важливі процедурні моменти обліку платників і шляхи вирішення проблемних питань, що можуть виникати під час взяття на облік платників та у період річного декларування, з колегами із ДПІ спілкувалася в.о. начальника управління податкових сервісів Світлана Ротченкова.
На важливості активної взаємодії з підприємцями, які зареєстрували РРО/ПРРО, але не завжди дотримуються вимог закону щодо обліку розрахункових операцій, акцентував увагу начальників ДПІ начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Волинській області Роман Денисюк.
Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів. Декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України.
Платник податків самостійно обирає спосіб подачі декларації:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання ;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області