Упродовж восьми місяців 2024 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 мільйони 377 тисяч гривень туристичного збору. Це майже на чверть більше проти аналогічного періоду торік.
Період воєнного часу вносить певні корективи в організацію туристичного бізнесу в регіоні. Тим не менше, є підстави вважати, що нинішній сезон відпочинку є більш успішним минулорічного. А це означає, що громади повинні залучити до бюджету додаткові надходження від туристичного збору, - наголошують у податковій службі та нагадують представникам бізнесу про обов’язок своєчасно сплачувати належні податки до бюджету.
Довідково: платниками туристичного збору в Україні є громадяни та іноземці, які перебувають на території України і користуються послугами готелів, пансіонатів, мотелів, кемпінгів та інших об’єктів тимчасового проживання. Туристичний збір є обов’язковим для цих осіб та сплачується як частина вартості проживання.
Ставки туристичного збору встановлюються рішенням територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.
Довідково: нова форма податкової декларації, яка запроваджується у 2024 році розміщена у підрозділі «Туристичний збір» – «Податкова декларація з туристичного збору (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 20.09.2023 № 506)».
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області