Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Майнові податки волинян торік поповнили бюджети громад на понад 760 мільйонів гривень  

опубліковано 01 лютого 2024 о 08:50

Упродовж 2023 року юридичні та фізичні особи Волині спрямували до місцевих бюджетів 760,4 мільйона гривень майнових податків. Таким чином, територіальні громади залучили на 10,1 відсотка більше коштів від оподаткування майна проти попереднього фінансового року.   

Зокрема, громади отримали в розпорядження майже 192,7 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 565,1 мільйона гривень плати за землю та майже 2,6 мільйона гривень транспортного податку.   

Сплачені майнові податки зараховуються винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області та просять власників майна-фізичних осіб не зволікати з перерахуванням заборгованих податків до місцевого бюджету. 

Разом з тим, органам місцевої влади в межах наданих повноважень варто продовжити інформування власників майна, що підлягає оподаткування, про важливість перерахування майнових податків до бюджетів громад. За умови сумлінного виконання обов’язків усіма платниками податків громади матимуть кошти для підтримання у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, фінансування соціальної сфери та оборонних заходів. 

Громадяни, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, можуть провести звірку щодо належних їм об’єктів і нарахованих податкових платежів. Платники податків також мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет. 

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області