Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Трудові права викривачів корупціонерів - захищено!

опубліковано 26 березня 2025 о 08:18

Закон забороняє звільнення викривача чи примушення до звільнення у зв’язку з повідомленням, - звертають увагу у секторі з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Волинській області.

Зокрема, відповідно до роз’яснення, опублікованого на сайті НАЗК, однією з гарантій забезпечення права громадян на працю є передбачений в абз. 7 ст. 51 КЗпП правовий захист від незаконного звільнення.

Відповідно до ч. 6 ст. 32 КЗпП працівник, який здійснив повідомлення, не може бути звільнений чи змушений до звільнення у зв’язку з таким повідомленням або підданий іншим негативним заходам впливу, або загрозі таких заходів впливу.

Випадки, в яких трудовий договір може бути розірваний з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, зазначені у ст.ст. 40, 41 КЗпП.

Водночас звільнення є незаконним і порушує права викривача, якщо керівник або роботодавець не доведе в суді відсутність причинно-наслідкового зв’язку між здійсненим викривачем повідомленням та його звільненням.

Під примушенням до звільнення слід розуміти прямі або опосередковані дії керівника або роботодавця, що спрямовані на схилення викривача до звільнення з роботи за власним бажанням (ст.ст. 38, 39 КЗпП) чи звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Детальніше про зпхист прав викривачів корупціонерів можна ознайомитися за посиланням на сайті НАЗК.

Нагадаємо, що про факти зловживань, можливі порушення антикорупційного законодавства посадовцями податкової служби варто інформувати сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Волинській області на електронну адресу vl.kor@tax.gov.ua, або за номером телефону у м. Луцьку (0332)777171, ІР (033)7127.

ВАЖЛИВО! Інформація у такому повідомленні повинна стосуватися конкретної особи та містити фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплена доказами.

Cектор з питань запобігання та виявлення корупції

ГУ ДПС у Волинській області