Державна податкова служба України впроваджує у своїй діяльності міжнародні практики в управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками). Ця ініціатива, закріплена постановою Кабінету Міністрів України № 854, спрямована на підвищення прозорості та ефективності податкових процедур, що є особливо важливим для соціально відповідального бізнесу. Про це учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Волинській області поінформувала начальниця управління економічного аналізу Аліна Горщар.
«Варто особливо наголосити, що у рамках експериментального проєкту не встановлюється жодних нових обов’язків або обмежень для платників податків. Під час його реалізації вживатимуться заходи, спрямовані на виконання платниками податків своїх обов’язків щодо реєстрації у податковому органі, подання звітності, сплати платежів, декларування податкових зобов’язань. Тобто, податкова служба ставить за мету мінімізувати ризики недотримання платниками податків вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС», - підкреслила Аліна Горщар.
Посадовиця наголосила, що Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX визначає переваги (преференції) для платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, умовам (критеріям) яких має відповідати платник.
Водночас запровадження системи управління податковими ризиками у ДПС забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Важливо! Ідентифікація ризиків відбуватиметься автоматично, а це нівелює втручання контролюючого органу у діяльність бізнесу. Натомість чіткі критерії для всіх платників податків сприятимуть справедливому та неупередженому процесу управління комплаєнс-ризиками.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Волинській області