На Волині частка ризикових платників із 7,5 % на початку поточного року зменшилася до 4,9% станом на 26 березня 2025 року.
Поряд із цим, в області фіксують суттєве зменшення частки зупинених податкових накладних і зниження питомої ваги кількості платників ПДВ, у яких відбувається призупинення реєстрації податкових накладних. Водночас скорочуються обсяги операцій, по яких відбувається блокування податкових накладних.
Про такі результати роботи Консультаційного центру для платників ПДВ учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Волинській області поінформував начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Олег Бегаль.
«Головний акцент нашої роботи з платниками ПДВ – системна, якісна та оперативна комунікація та консультаційна допомога, що запобігає порушенням. Від початку роботи консультаційного центру наші фахівці надали 427 телефонних консультацій представникам бізнесу та взяли участь у майже півсотні інших комунікаційних заходах. Особисті зустрічі та прийоми платників, тематичні засідання «круглого столу» у підсумку сприяли значному скороченню списку ризикових підприємств і кількості заблокованих податкових накладних», - розповів Олег Бегаль.
Посадовець підкреслив, що комплексний підхід для вирішення питання зупинення податкових накладних та виведення підприємств з категорії ризикових має позитивний ефект для бюджету. Зокрема, вже цього року додаткові надходження до бюджету після розгляду пояснень та копій документів щодо спростування чи відмови від ризикових операцій платників ПДВ, що мали труднощі з реєстрацією податкових накладних,– 16,6 млн гривень сплачених податків. За результатами щоденного спілкування з платниками податків в межах консультаційних центрів по всіх регіонах ДПС надано пропозиції щодо внесення змін до критеріїв ризиковості здійснення операцій, які вже передано до Мінфіну.
Довідково: за час роботи консультаційного центру на Волині питома вага кількості зупинених податкових накладних зменшилась із 0,67% у 2024 році до 0,41% у січні-березні 2025 року. Питома вага обсягу операцій по зупинених податкових накладних зменшилась із 1,69% у 2024 році до 1,29% у січні-березні 2025 року. Питома вага кількості платників, у яких зупиняються податкові накладні зменшилась із 33,5% у 2024 році до 14,7% у січні-березні 2025 року.