Головне управління ДПС
у Волинській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Надходження ренти за спецвикористання волинських лісів перевищили 82 мільйони гривень

опубліковано 11 листопада 2020 о 08:34

Протягом січня-жовтня 2020 року на Волині до бюджетів усіх рівнів сплачено 82 мільйони гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів.

Зокрема, до загального фонду бюджетів надійшло 70,8 мільйона гривень, а спецфонд поповнився на 11,2 мільйона гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів.

«За уважного і дбайливого ставлення до природних ресурсів завжди буде потенціал для стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів. Для Волині, багатої на лісові ресурси, особливо важливо дбати про раціональне використання дарів природи. За таких умов ліс завжди залишатиметься додатковим вагомим джерелом поповнення бюджетів громад», - зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців запевнила, що фахівці податкової служби завжди якісно опрацьовують інформацію від платників та органів місцевої влади щодо потенційних джерел наповнення бюджетів.

Для кожної громада, на території якої є лісові ресурси, теж важливо пильнувати, щоб заготівля дарів лісу з комерційної метою приносила податкові надходження до бюджету, - наголошують у податковій службі краю.

Наприклад, поточного року в ягідно-грибний сезон до місцевих бюджетів сплачено 1,6 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів. Ще півмільйона гривень – це отриманий громадами від заготівельників єдиний податок. Завдяки активній позиції керівників громад  та контролю з боку податкової служби заготівля ягід та грибів додала бюджетам 2,5 мільйона гривень ПДФО і понад 200 тисяч гривень військового збору.

«Загалом 4,8 мільйона гривень «сезонних» податків – втішний фінансовий результат, зважаючи на не надто сприятливі метеоумови та показники врожайності лісових ягід та грибів», - підсумувала Світлана Савчук.

 Пресслужба Головного управління

 ДПС у Волинській області