Громади Волині впродовж січня-серпня 2021 року отримали в розпорядження 351 мільйон гривень плати за землю. Це на 20,6 відсотка більше проти аналогічного періоду торік.
За цей час юридичні особи збагатили місцеві бюджети, сплативши майже 292 мільйони гривень плати за землю, а фізичні особи – понад 59 мільйонів гривень земельного податку.
Позитивну динаміку надходжень з плати за землю в області фіксують щомісяця. Наразі особливо важливо, щоб громадяни-власники землі своєчасно виконали свої податкові зобов’язання перед бюджетом, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Фахівці податкового адміністрування фізичних осіб згідно визначеної законом процедури надіслали і сформували податкові повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку громадянам. Оскільки земельний податок зараховується до бюджету громади, лідерам місцевого самоврядування не буде зайвим нагадати про обов’язковість цього платежу мешканцям територіальних громад. Якщо у керівника громади виникають питання до податкової, то наші спеціалісти відкриті до конструктивного діалогу та обміну інформацією. Наш спільний пріоритет – фінансова спроможність громад, яка неможлива без своєчасної сплати податків», - зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.
Якщо ж земля придбана за кошти, з яких не сплачено ПДФО, то саме час скористатися правом на податкову амністію, - нагадують у податковій службі Волині.
З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.
Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, то детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області