Волинські землевласники та землекористувачі впродовж десяти місяців 2021 року сплатили до бюджетів громад 432 мільйони гривень плати за землю.
Це на 16,2 відсотка більше проти аналогічного періоду торік.
Зокрема, підприємства та фірми зі статусом юридичної особи поповнили бюджети громад на 362 мільйони гривень. Понад 70 мільйонів гривень перерахували до місцевих бюджетів власники землі-фізичні особи.
«Важлива умова для стабільних надходжень плати за землю – постійний контроль з боку місцевого самоврядування за використанням належних земельних угідь і своєчасне проведення нормативно-грошової оцінки землі. Опрацьована і надана до ДПС інформація про землевласників та землекористувачів громади максимально сприятиме якісному адмініструванню плати за землю, відповідно громади отримуватимуть надходження», - зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.
Очільниця волинських податківців наголосила, що лише конструктивна співпраця між органами місцевого самоврядування та податковою службою сприятиме бюджетній стабільності громад, фінансова спроможність яких, насамперед, визначається своєчасною сплатою податків.
Якщо ж громадянин придбав землю за кошти, з яких не сплачено ПДФО, то саме час скористатися правом на податкову амністію, - нагадують у податковій службі Волині.
З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.
Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, то детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області