Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2120-IX відновлено проведення фактичних перевірок суб'єктів господарювання, як юридичних так і фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до положень вказаного закону волинські податківці систематично здійснюють контрольно-перевірочні заходи у сфері обігу підакцизної продукції.
Зокрема, в ході однієї з фактичних перевірок фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Волинській області встановили, що підприємець з обласного центру зберігав 207 пляшок горілки з марками акцизного податку, що місять очевидні ознаки підробки. Відтак, податківці ініціювали вилучення алкогольних напоїв представниками Національної поліції України.
Окрім зберігання горілчаного сурогату, підприємець свідомо допустив ще 4 порушення вимог закону у сфері обігу підакцизної продукції.
Зокрема, господарюючий суб’єкт не забезпечив проведення через реєстратор розрахункових операцій розрахункових операцій, видачу відповідних розрахункових документів та використання режиму програмування товарної підкатегорії УКТ ЗЕД при реалізації підакцизних товарів, з порушеннями вів облік товарних запасів та реалізовував спиртне за цінами, що нижче мінімально визначених.
Очікується, що за допущені порушення підприємець сплатить понад 71 тисячу гривень штрафних санкцій.
У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: наведена інформація повинна стати стане застереженням для інших суб’єктів господарювання, які зважаться здійснювати господарську діяльність зі зберігання та реалізації в господарських об’єктах фальсифікованих підакцизних товарів.
Нагадаємо, що відповідно до пп. 80.2.2 ПКУ з 17.03.2022 р. податкові органи мають право проводити фактичні перевірки за наявності хоча б однієї з наступних підстав:
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення при проведенні розрахункових операцій;
- письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування.
Крім цього, з 17 березня податківцям надано право складати протоколи на ФОП та посадових осіб юрособи про адмінправопорушення за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, не забезпечення можливості розрахунків за товари з використанням платіжного терміналу. У разі виявлення таких порушень до суб'єкта господарювання застосовується штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн - 3400 грн), при повторному порушенні від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн - 17000 грн).
Сектор інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Волинській області