Упродовж одинадцяти місяців 2022 року з легальних доходів волинян до бюджету сплачено 7 мільярдів 169 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.
Сума залучених надходжень ПДФО до бюджетів усіх рівнів на 2 мільярди 168 мільйонів гривень перевищує минулорічні показники за аналогічний період.
Збереження офіційних робочих місць, соціальна відповідальність бізнесу та якісне адміністрування з боку податкової служби – серед чинників, які сприяють росту показників сплати ПДФО, - констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Оскільки податок на доходи фізичних осіб – бюджетоутворюючий для територіальних громад, від сумління волинських роботодавців та громадянської свідомості працівників залежить спроможність місцевого самоврядування фінансувати видатки на вирішення нагальних питань. З огляду на труднощі зимового періоду та обставини воєнного часу вкрай важливо, щоб громади отримували кошти від платників податків для підтримки у належному стані об’єктів критичної інфраструктури», - зазначає в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
Водночас у Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують: підтримати країну фінансово можуть громадяни, які відзвітуються у рамках податкової амністії. Держава запропонувала до 1 березня 2023 року на компромісних умовах подати одноразову добровільну декларацію про активи, що придбані у минулі податкові періоди за доходи без належного оподаткування.
Особи, які задекларують такі активи та перерахують до бюджету одноразовий збір, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.
Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом - сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація у банері «Одноразове добровільне декларування».
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області