За підсумками січня-травня 2023 року волинські працедавці спрямували на соціальні потреби 3 мільярди 730 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Сума перерахованого єдиного внеску в області на 908,5 мільйона гривень перевищує аналогічна надходження торік.
«Серед чинників, що сприяють росту надходжень єдиного внеску – дотримання вимог у сфері оплати праці більшістю волинських працедавців. Це надзвичайно важливий момент, оскільки страхувальники, сплачуючи єдиний внесок, дбають про інтереси найманих осіб та спроможність держави виконувати соціальні зобов’язання», - коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
Посадовець підкреслив, що зі свого боку податкова служба об’єктивно та неупереджено аналізує подану працедавцями звітність. За наявності підстав, тобто у випадку свідомого ігнорування працедавцями вимог закону у сфері оплати праці, податківці шляхом роз’яснювальної роботи, переконують роботодавців - порушників відмовитися від такої практики мінімізації сплати податків.
«Легальна та повна оплата праці за будь-яких життєвих обставин та умов - більш вигідна для найманих осіб і працедавців. По-перше, працівники, які мають належним чином оформлені трудові відносини, можуть розраховувати на гідні умови праці, захист своїх інтересів і гарантії у соціальному захисті. Тільки офіційно оформлюючи своїх працівників, роботодавець може отримати підтримку держави», - підсумував Сергій Лисеюк.
У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: відповідальна позиція волинського бізнесу заслуговує на найвищу оцінку, оскільки кожна сплачена гривня на соціальні потреби – це реальна фінансова допомога державі, яка навіть в умовах війни виконує свої зобов’язання у сфері соціального захисту населення.
Нагадаємо, що задля ефективної легалізації трудових відносин податківці Волині консолідували зусилля з фахівцями Держпраці.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області