Про нюанси застосування РРО/ПРРО ФОПами, значення фіскального чека для покупця та держави, підходи до планування перевірок органами ДПС відвідувачі Центру обслуговування платників Луцької ДПІ дізнаються з тематичних відеороликів, які почергово транслюють на екрані спеціально облаштованого табло.
Начальниця Луцької ДПІ Ніна Демчук розповідає, що клієнти ЦОП- підприємці-фізичні особи щоденно звертаються за консультаційною допомогою щодо реєстрації РРО/ПРРО.
«Тому тематичне відео орієнтує наших платників, підприємців і громадян, у вимогах податкового законодавства та акцентує увагу на важливості фіскалізації розрахункових операцій. Про технічні та практичні моменти налаштування і використання програмних РРО від ДПС наші спеціалісти спілкуються з підприємцями індивідуально», - наголошує Ніна Демчук.
Нагадаємо, що практичну допомогу у налаштуванні та встановленні ПРРО від ДПС можна отримати у всіх Центрах обслуговування платників.
Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.
Із переліком відповідальних осіб, у яких можна отримати консультаційну допомогу щодо застосування ПРРО, можна ознайомитися за посиланням на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області