Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Волинські податківці встановили факт систематичної реалізації автомобільних шин через Інтернет без застосування реєстратора розрахункових операцій  

опубліковано 22 листопада 2023 о 13:23

Управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Волинській області на постійній основі здійснює моніторинг та аналіз інформації на сайтах, інтернет-майданчиках, платформах і встановлює факти порушення вимог порядку проведення розрахункових операцій суб’єктами господарювання при здійсненні продажу товарів через мережу Інтернет. 

Так, в листопаді 2023 року під час заходів із контролю, покладених на Державну податкову службу, працівники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту провели фактичну перевірку складу-магазину, у якому здійснює господарську діяльність з реалізації автомобільних шин в широкому асортименті ФОП. Цей підприємець  у своїй діяльності використовує програмний реєстратор розрахункових операцій та приймає замовлення через мережу Інтернет. 

Під час проведення  фактичної перевірки за місцем проведення розрахункових операцій вказаним підприємцем, встановлено та належним чином задокументовано факти  реалізації автомобільних шин у значних кількостях та асортименті в період з 01.10.2023 по 17.11.2023 року  без застосування ПРРО  та без видачі покупцям розрахункових документів встановленої форми та змісту, а також наявність в касі господарської одиниці значних сум необлікованих готівкових коштів, отриманих від реалізації шин без застосування ПРРО у встановленому законом порядку. 

Також під час фактичної перевірки встановлено факти використання даним суб’єктом господарювання найманої праці двох осіб без належного оформлення та реєстрації трудових відносин відповідно до закону.

Загальна сума штрафних санкцій за результатами проведеної фактичної перевірки становить 418,9 тис.гривень. 

Матеріали щодо встановлених порушень вимог законодавства про працю скеровано  для розгляду та прийняття відповідного рішення до Західного міжрегіонального управління з питань праці.

Крім того, на підприємця складено  адміністративний протокол за ч.1 ст. 155-1 КУпАП, який скеровано для розгляду до Луцького міськрайонного суду.

У податковій службі нагадують, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» зі змінами.

Головне управління ДПС у Волинській області вчергове звертає увагу платників, що здійснювати будь-яку господарську діяльність краще, дотримуючись вимог чинного законодавства, ніж сплачувати штрафи. Такий відповідальний підхід забезпечить спокій підприємця при веденні бізнесу.

Управління податкового аудиту ГУ ДПС у Волинській області