Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Консультація онлайн: про особливості декларування доходів розповідають податківці

опубліковано 09 лютого 2024 о 08:43

Отримати повну інформацію про особливості декларування доходів громадяни мають можливість під час спілкування в режимі онлайн із представниками Головного управління ДПС у Волинській області. 

Другий такий дистанційний тематичний семінар відбувся 8 лютого 2024 року.

Серед актуальних питань для обговорення з податківцями, як правило, громадяни пропонують вимоги до заповнення Річної податкової декларації про майновий стан і доходи та строки подання декларації для отримання права на податкову знижку. Також волиняни цікавляться декларуванням іноземних доходів.   

Щоб поінформувати громадян про обов’язки, які виникають у випадку отримання неоподаткованих доходів, Головне управління ДПС у Волинській області проведе низку семінарів за участі фахівців управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області, - звертають увагу платників податків у податковій службі. 

Комунікація з актуальних питань декларування доходів покликана поінформувати волинян про вимоги Податкового кодексу України щодо всіх нюансів заповнення та подання Річної податкової декларації про майновий стан і доходи. Тож у рамках Деклараційної кампанії 2024 Головне управління ДПС у Волинській області запрошує до спілкування громадян, яких закон зобов’язує декларувати доходи. 

Поставити запитання фахівцям управління оподаткування фізичних осіб ви можете за посередництвом платформи ZOOM. 

Анонси онлайн-семінарів із посиланнями для приєднання до дискусії оприлюднюються на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та на сторінці ГУ ДПС у Волинській області у мережі FACEBOOK.

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів громадянами.

Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за новою формою зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2024 року громадяни, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Звертаємо увагу, що обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію передбачає Конституція України. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до вказаної законодавчої норми «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».

Консультаційну допомогу з питань заповнення і подання декларацій також нададуть у Центрах обслуговування платників. Із графіком роботи Центрів обслуговування платників можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області в банері «Центри обслуговування платників».

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області