Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Волинська вишиванка розповідає про унікальну історичну долю українців

опубліковано 16 травня 2024 о 10:05

Через вишиванку із покоління в покоління українці здавна передають свій унікальний автентичний код нації наступникам задля миру, добробуту і процвітання рідної землі. 

І кожен регіон України має власні творчі рішення для відображення життєвої мудрості та здобутих знань на вишитому узором полотні, які й до сьогодні вражають витонченістю, красою та особливою семантикою.

Орнамент волинської вишиванки – особливий та універсальний водночас. «Ялинки», «хрестики», «ромби» і «трикутники» з прадавніх часів прикрашали вироби не лише волинських майстринь вишивки. Саме такі узори характерні для археологічних керамічних знахідок віком у декілька тисячоліть. Ця мова знаків була універсальним шифром для спілкування різних культур та етносів Європи.

А щоб ідентифікувати за формою та змістом вишивані волинські рослинні візерунки, фахівці нині використовують до півсотні українських автентичних назв.  

Серед колористичних уподобань волинських майстринь – червоний колір, традиційна техніка вишивки – занизування та хрестик. Вишитий білими нитками на білому тлі ажурний візерунок та чорний акцент на червоному узорі теж присутній майже на кожній волинській вишиванці. Власне таке поєднання кольорів та технік виконання виокремлює волинську вишиванку серед робіт з інших регіонів України.

Втім, нині у колекції вишиванок волинських податківців, власноруч вишитих чи придбаних у сучасних майстрів, можна зустріти традиційні орнаменти з усіх куточків України.

Фото по темі:

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області