Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Волиняни сплатили до бюджетів громад понад 185 мільйонів гривень плати за землю

опубліковано 21 травня 2024 о 09:01

За підсумками січня-квітня 2024 року громади Волині отримали в розпорядження 185,4 мільйона гривень плати за землю. Ця сума на 16,3 відсотка перевищує аналогічні показники минулого року.

Зокрема, у звітному періоді місцеві бюджети отримали 164,6 мільйона гривень плати за землю від юридичних осіб і 20,8 мільйона гривень земельного податку, які перерахували фізичні особи-землевласники та землекористувачі.

«Залучити до власних бюджетів додаткові надходження від земельного податку – важливо для кожної громади. Тож лідерам місцевого самоврядування не буде зайвим надати податківцям повну інформацію про всіх власників землі та нерухомості, яких закон зобов’язує сплачувати майнові податки. Сподіваємося, що органи місцевого самоврядування спільно з ДПС активно інформуватимуть громадян про їх обов’язок перерахувати до бюджету належні платежі», - коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Посадовець підкреслив, що фізичним особам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм майнових об’єктів і нарахованих податкових платежів.

Оскільки чимало власників землі та нерухомості у минулі роки допустили податковий борг із майнових податків, Головне управління ДПС у Волинській області пропонує громадянам відвідати Центр обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси і перевірити наявність заборгованості перед місцевим бюджетом.

Окрім того, громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно. Детальніша інформація – у листівці.     

Актуальна податкова інформація, зокрема щодо нарахованих податків і заборгованості доступна у мобільному застосунку «Моя податкова». Завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте електронні сервіси ДПС.  

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області