Показники сплати податку на додану вартість в області стабільно зростають. Зокрема, у січні-квітні 2024 року господарюючі суб’єкти Волині спрямували до держбюджету 1 мільярд 31 мільйон гривень податку на додану вартість. Це на 42,3 відсотка більше, ніж у січні - квітні торік.
Завдяки ефективній комунікації з бізнесом та якісному адмініструванню держбюджет своєчасно отримує кошти, яких вкрай потребує країна, передусім для фінансування заходів оборонного характеру, – констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«В основі нашої взаємодії з платниками податків – ефективна протидія спробам окремих компаній мінімізувати сплату податків шляхом сумнівних господарських операцій. Запобігаючи таким оборудкам, податкова служба створює рівні конкурентні умови для легального бізнесу, який працює у правовому полі та наповнює бюджет», - коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
За словами посадовця, прозорості взаємовідносин податкової служби та бізнесу сприяють винятково дистанційне звітування платників ПДВ і дотримання законодавчих вимог під час опрацювання отриманої від платників інформації.
Зокрема, акцент на аналітичну складову у роботі ДПС та виконання всіх передбачених процедур адміністрування ПДВ дозволяють навіть в умовах воєнного стану залучати до бюджету вагомі надходження.
Тож сумлінному бізнесу податківці радять уникнути господарських операцій, що можуть стати підставою для призупинення реєстрації податкових накладних. Отримати інформацію про ділову репутацію потенційних ділових партнерів можна з доступних джерел.
Наприклад, у приватній частині Електронного кабінету кожен платник податків може надати згоду на отримання інформації про себе контрагентом.
Нагадаємо, що головна передумова успішної реєстрації податкових накладних - позитивна податкова історія платника та відсутність сумнівних господарських оборудок.
Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області