Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Громадяни-власники сільськогосподарських угідь мають право на звірку щодо нарахованого МПЗ

опубліковано 10 липня 2024 о 11:24

Фізичні особи-землевласники та землекористувачі, які отримали податкові повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ), можуть провести звірку з питань достовірності нарахувань у державних податкових інспекціях області за місцем своєї податкової адреси.  

Для якісної звірки варто надати фахівцю податкової служби правовстановлюючі документи на землю, або копії договорів, що підтверджують відчуження чи передачу майна. 

Варто врахувати, що сплата МПЗ - обов’язкова як для юридичних, так і фізичних осіб. Кошти сплаченого МПЗ зараховують до бюджету громади, на території якої знаходиться земельний наділ.  

На Волині актуальну інформацію щодо нарахування та сплати МПЗ можна отримати телефоном. Телефони «гарячих» ліній Центрів обслуговування платників розміщено на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області. 

Нагадаємо, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків-фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі –  МПЗ).  

Відповідно до п. 64 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі – Кодекс) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.  

Платниками у частині мінімального податкового зобов'язання є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.1 1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).  

Детальніша інформації щодо законодавчих підстав та процедури визначення МПЗ за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/568647.html

Відповіді на актуальні питання щодо особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/655884.html .    

Сектор інформаційної взаємодії

               Головноо управління ДПС у Волинській області