За підсумками січня-вересня 2024 року в області до держбюджету сплачено 2 мільярди 477 мільйонів гривень податку на додану вартість. Це на 734 мільйони більше, ніж у січні - вересні торік.
Наразі показники сплати податку на додану вартість на 42,1 відсотка перевищують аналогічні надходження торік.
Таке зростання показників сплати податку на додану вартість в області -прогнозоване, оскільки фахівці податкового адміністрування зосереджують увагу на активній протидії потенційним ризикам, - констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Алгоритм роботи з ризиками вдосконалюється. Враховуючи потребу у підвищенні ефективності протидії бюджетним втратам, саме зараз у рамках Експериментального проєкту запроваджується система управління податковими ризиками у ДПС, яка забезпечить єдиний підхід до управління ризиками, дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі та сприятиме спрямуванню наших зусиль на найбільш проблемні питання в адмініструванні податків і зборів», - коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
Посадовець підкреслив, що Постанова КМУ від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» не встановлює жодних нових обов’язків або обмежень для платників податків.
«Зверну увагу, що для більшості платників, які прагнуть дотримуватися податкового законодавства, ДПС зосередить зусилля на вжитті проактивних заходів впливу, спрямованих на допомогу платникам податків шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників. Компанії, які зловживатимуть довірою, завжди будуть під пильним податковим контролем», - наголосив Сергій Лисеюк.
Нагадаємо, що відповідно до світової практики адміністрування податків і зборів Меморандумом про економічну та фінансову політику визначено, що зусилля з реформування Державної податкової служби України будуть зосереджені, у тому числі, на розробленні сучасних практик управління комплаєнс-ризиками (ризиками дотримання податкового законодавства), що також закріплено в Національній стратегії доходів до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р. Детальніше про Систему управління податковими ризиками (комплаєнс - ризики) – у тематичному банері.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Волинській області