Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Структурований формат реквізиту «Призначення платежу» лише для бюджетних рахунків

опубліковано 14 листопада 2024 о 08:57

У зв’язку зі змінами, що відбулися у платіжній інфраструктурі України, зокрема запровадженням міжнародного стандарту ISO 20022 та використанням для виконання міжбанківських платіжних операцій системи електронних платежів нового покоління СЕП-4.0., Мінфін наказом від 22.03.2023р. №148 затвердив Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Заповнення цього рядка було спрощено й відтепер у призначені можна не вказувати ІПН (РНОКПП) платника та розділові знаки. 

Це стосується платіжок, що передбачають перерахування оплати на рахунки, відкриті в Казначействі, і код ID НБУ яких відповідає значенню «899998». Якщо говорити конкретніше, то структурований формат реквізиту «Призначення платежу» стосується платіжок, які передбачають:

— перерахування коштів на бюджетні рахунки з кодом ID НБУ «899998», відкриті в Казначействі для сплати податків, зборів, обов’язкових платежів (що адмініструються ДПС);

— перерахування оплати на рахунки з кодом ID НБУ «899998», відкриті в Казначействі на ім’я ДПС/ДМСУ;

— при перерахуванні платником податків, зборів, обов’язкових платежів, ЄСВ на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС.

До всіх інших платіжок структурований формат заповнення реквізиту «Призначення платежу» не застосовується.

Увага!!! При перерахуванні коштів для поповнення електронного ПДВ-рахунку, структурований формат реквізиту «призначення платежу» не застосовується. Електронний ПДВ-рахунок відкривається Казначейством на ім’я платника, а не на ім’я ДПС. Тому, «бюджетні» правила заповнення платіжки тут не діють. Реквізит «призначення платежу» в платіжках на поповнення електронного ПДВ-рахунку заповнюємо, як і раніше, в довільному (а не структурованому) форматі. 

Управління економічного аналізу

Головного управління ДПС у Волинській області