Головне управління ДПС
у Волинській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Ковельські податківці пропонують якісну консультаційну допомогу платникам

опубліковано 30 листопада 2022 о 09:04

Консультації щодо заповнення звітності, роботи в Електронному кабінеті та застосування норм податкового законодавства - серед першочергових пріоритетів ковельських податківців.

Зокрема, кожному відвідувачі Центру обслуговування платників Ковельської ДПІ пропонується наочна інформація з питань оподаткування та практична допомога щодо реєстрації користувачем електронних сервісів ДПС.

Податківці Ковельщини систематично проводять зустрічі з платниками, в ході яких обговорюють із представниками бізнесу та громадянами актуальні новації податкового законодавства, а також інформують про особливості роботи в Електронному кабінеті.

Традиційна тема діалогу з платниками – пропонована державою податкова амністія активів., зокрема переваги одноразового добровільного декларування.

Насамперед, податківці акцентують увагу на тому, що декларація у рамках податкової амністії подається винятково в електронному вигляді.

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір.

Нагадаємо, що із 1 вересня 2021 року держава вперше запропонувала дієвий і цілком прийнятний компромісний механізм виведення з «тіні» набутих активів у легальну площину. Особливий порядок добровільного декларування пропонується власникам активів, вартість яких перевищує 400 тисяч гривень.

Якщо такі активи придбані за доходи, з яких не сплачено податки, можна подати одноразову добровільну декларацію, сплатити одноразовий збір і таким чином уникнути кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків у минулому.

Задекларувавши активи, треба буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше, ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Кожному декларанту фахівці податкової служби надають необхідну консультаційну допомогу. Зокрема, детальнішу інформацію щодо активів, які підлягають декларуванню та про процедуру подання декларації можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону гарячої лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

 Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області