Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо індексації нормативної грошової оцінки земель при декларуванні плати за землю на 2023 рік

опубліковано 25 січня 2023 о 08:53

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначає такий елемент плати за землю як база оподаткування плати за землю (стаття 271 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).

Державною службою статистки України визначено, що індекс споживчих цін по Україні за 2022 рік (грудень до грудня попереднього року) становить 126,6 відсотків.

Натомість, для цілей оподаткування платою за землю, у разі якщо індекс цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115 (абзац четвертий пункту 289.2 статті 289 Кодексу).

Водночас, для цілей обчислення податкових зобов’язань з плати за землю в частині сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) індекс споживчих цін за 2022 рік визначено у розмірі 100 відсотків (абзац другий пункту 9 підрозділу 6 Перехідних положень Кодексу).

Тобто, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить:

для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) - 1,0;

для земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь) – 1,15.

Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь, нормативна грошова оцінка яких не виконана, але у якості бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання з плати за землю обчислюються із застосуванням граничної величини індексу споживчих цін у розмірі 115 відсотків.

Управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Волинській області