Головне управління ДПС
у Волинській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи оподатковується ПДВ передача резидентом - платником ПДВ майнових прав інтелектуальної власності нерезиденту?

опубліковано 07 липня 2021 о 08:22

Оскільки при постачанні резидентом послуг з надання майнових прав інтелектуальної власності нерезиденту місцем поставки таких послуг є країна нерезидента, то така операціє не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно до пп. „б” п.185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
Згідно з пп. „а” п.186.3 ст.186 р. V ПКУ місцем постачання послуг з надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об’єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, а також надання (передача) права на скорочення викидів парникових газів (вуглецевих одиниць) вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Довідково:Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 101.05).

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» .

 Сектор інформаційної взаємодії  ГУ ДПС у Волинській області